Камін - це сучасні камінні топки, які є багатофункціональними, енергоефективними, безпечними і недорогими пристроями.
Монтаж каміна може бути: - стаціонарний або мобільний; - вбудований, підлоговий або настінний. Хоча камін і є фактичною тієї ж топкою, але при цьому він має особливі властивості: вогняні пламені всередині теплого вогнища заспокоюють, дарують відчуття умиротворення, затишку і спокою.
Що ж стосується виду використовуваного палива, то тут існує їх класифікація на твердопаливні, електричні, газові і біокаміни. Виходячи з українських реалій, найдорожчими в обслуговуванні будуть газові та електричні моделі. А твердопаливний камін, ціна на який буде найбільш доступною, завжди залишається найбільш вигідним варіантом. Сучасна теплотехніка може бути виконана з мармуру, сталі, скла, бетону або каменю.
Дров'яні каміни
Найпоширеніший, традиційний і ефективний вид каміна. Конструкція має на увазі 3 основних складових: димар, топка і облицювання. Камінна топка - пристрій, в якому горять дрова. Топка приєднується до димоходу, через який дим виходить на вулицю. Облицювання або портал - декоративна частина навколо топки.
Біокаміни
У тих випадках, коли відсутня можливість купити і встановити діючий дров'яної камін, але дуже хочеться мати живий вогонь в будинку, на допомогу приходить біокамін. Цей тип камінів працює на біоетанолі (спирт рослинного походження). В результаті горіння біопалива не утворюють: попіл, дим, кіптяву, сажу, а також не виділяються шкідливі речовини. Цей вид палива вважається абсолютно екологічним. Підключення до димоходу не потрібно.
Електричні каміни
Цей вид камінів - найбільш бюджетний декоративний аналог дров'яного каміна. Електрокаміни максимально прості в експлуатації і монтажі. Для роботи досить підключення до мережі 220В. Не потрібне підключення до димоходу. Електро-каміни абсолютно безпечні.
Газові каміни
Газовий камін - це пристрій, в якому живий вогонь "видобувається» в результаті горіння природного або скрапленого газу. Загалом, газова топка - повноцінний опалювальний прилад з потужністю 2-8 кВт, здатний обігріти приміщення 20-40 кв.м. ККД газових камінів навіть вище, ніж мають деякі закриті каміни - досягає 85%.